REKLAMY

Eko - fryzjer, co to takiego?

Nasze prababcie do pielęgnacji włosów wykorzystywały zioła: pokrzywy, rumianek, rozmaryn, nagietek, cytrynę, melisę… ale też piwo i miód. Okazuje się, że ich właściwości mają zbawienny wpływ na zdrowie i piękno naszych włosów. Często też zbierały deszczówkę do płukania włosów. Dziś nikt deszczówki nie „łapie”, bo po przepłukaniu nią włosów mógłby co najwyżej wyłysieć.
Dziś, wykorzystując nowoczesną technologię nieliczne firmy na świecie tworzą profesjonalne i prawdziwe eko kosmetyki, które można zastosować w fryzjerstwie.


Ekofryzjerstwo jest naszą pionierską nazwą, pod którą kryje się prosta zasada; używamy do koloryzacji i pielęgnacji włosów tylko i wyłącznie eko kosmetyków posiadających specjalne certyfikaty i atesty.

Aby odróżnić prawdziwie naturalne kosmetyki od „ekologicznych” tylko z nazwy, powstały organizacje wydające certyfikaty. Są to m.in. brytyjski Soil Association, niemiecki BDIH Kontrollierte Natur Kosmetik, francuski ECOCERT. Zgodnie z ich normami kosmetyki naturalne powinny zawierać 95% składników roślinnych i mineralnych, z czego połowa musi pochodzić z ekologicznych upraw, nie mogą być pozyskiwane z roślin modyfikowanych genetycznie, zawierać syntetycznych barwników i substancji zapachowych.
Jeszcze ostrzejsze normy dotyczą kosmetyków eco i bio. Można je produkować tylko z roślin pochodzących z ekologicznych upraw, bez użycia nawozów sztucznych czy pestycydów. Muszą zawierać odpowiednio eco minimum 50%, bio 95% wyciągów roślinnych. Przy zakupie trzeba więc sprawdzić skład produktu i czy ma odpowiedni certyfikat.

Plusy i minusy eko
Jakie są plusy ekokosmetyków? Przede wszystkim brak w nich chemii: sztucznych barwników, syntetycznych kompozycji zapachowych oraz minimalną lub wręcz brak konserwantów. To przekonuje tych, którym zależy na zdrowym stylu życia.
Czy zatem kosmetyki naturalne mają same zalety? Nie. Przede wszystkim roślinne składniki działają wolniej od „chemii” i trzeba je stosować systematycznie, by zobaczyć efekty. Niska zawartość konserwantów powoduje ponadto krótszą trwałość naturalnych preparatów. Ekologia jest dla ludzi cierpliwych…po prostu.
Naturalne farby do włosów pozwalają tworzyć wiele wariacji kolorystycznych we włosach. Ich minusem jest jednak to – i tu zła wiadomość dla kobiet kochających blondy – farby te nie rozjaśniają włosów. Farby te również w stu procentach nie pokrywają siwych włosów. Natomiast ich niewątpliwą zaletą jest to, że  równocześnie  pielęgnują i farbują włosy. Przy koloryzacji włosów naturalnymi farbami, dla wzmocnienia efektów, można dodawać do nich: czerwone wino, kawę, herbatę czy wyciągi z rumianku i nagietka.

Salon Karoline pracuje na kosmetykach firmy Logona, która uzyskała certyfikaty potwierdzające najwyższą jakość i prawdziwość ich naturalnych produktów. Produkty Logony pozwalają na przeprowadzanie profesjonalnych zabiegów fryzjerskich w ramach pielęgnacji włosów. Naszym klientom proponujemy zabiegi regenerujące włosy (zniszczone po zabiegach chemicznych), intensyfikujące kolor włosów po farbowaniu, zabiegi nawilżające włosy. Efekty stosowania kuracji nie są natychmiastowe. Widać je dopiero po pewnym czasie i  to niewątpliwie ich minus, natomiast plusem jest to, że efekt przeprowadzonej kuracji jest długotrwały.

 

Do salonu zawitały również profesjonalne kosmetyki trychologiczne. Proponujemy naszym klientom również odsprzedaż kosmetyków do pielęgnacji włosów, co pozwala kontynuować niektóre z kuracji w domu.


Chętnie zbieramy również od naszych klientek przepisy na wykonane domowym sposobem odżywki i płukanki do włosów. Okazuje się, że niektóre z tych przepisów nie dały się czasowi i wygrywają z nowoczesna technologia i kuszącą nas zewsząd reklamą. Na naszej stronie znajdziesz niektóre z nich.