Bezkarne szaleństwo

Bezkarne szaleństwo

Dekoloryzacja, zmiana koloru, bujne loki, czy po prostu bezpieczne farbowanie połączone z ekstremalną ochroną i regeneracją włosów. Niby nic nowego. Takie cuda zapewnił już wielu klientkom salonów fryzjerskich Olaplex. Myślałam, że na rynku długo nic go nie zastąpi. Pomyliłam się. Od kilku miesięcy najpierw nieśmiało, teraz prawie przy każdej koloryzacji, używamy Amino Complex firmy Emmebi.

Klientki salonu Karoline wiedzą doskonale, że przed wprowadzeniem produktu do salonu jego skład jest dokładnie przeze mnie analizowany. Z ubolewaniem stwierdzam, że sama gwarancja producenta, że „coś” jest „eco” mnie nie przekonuje. Skład danego produktu nie może budzić żadnych moich zastrzeżeń. Niby wymagań nie mam wygórowanych, a jednak.

Działaniom Olaplexu przypatrywałam się z boku.  Jego skład podany przez producenta, ogólnie rzecz biorąc mnie nie zachwycił. Szukałam innych rozwiązań. Bezskutecznie. Na szczęście rynek nie lubi próżni. Doczekałam się. Pojawił się Amino Complex. Bezpieczny, z przyzwoitym składem, wykorzystujący nowe technologie w obszarze polimerycznej koloryzacji.

Amino Complex działa ochronnie i odbudowująco na włosy podczas każdego zabiegu chemicznego, koloryzacji, dekoloryzacji prostowania i trwałej. Podczas każdego z tych zabiegów, pozwala włosom przywróć ich do „stanu zdrowia” . Absurdalnie więc,  im więcej włosy przechodzą zabiegów chemicznych z użyciem Amino Complex, tym bardziej poprawia się ich struktura i wygląd. Procesy  zachodzące podczas używania Amino Complex wywołują prawdziwą transformację struktury włosa: wiązania dwusiarczkowe zostają pomnożone i definitywnie odtwarzone.

Jednym słowem Amino Complex zmienia sposób proponowania zabiegów technicznych w salonie, umożliwiając to, co do niedawna nie było możliwe.

 

 

*Naturalne polimery w kosmetyce

Naturalne i ekologiczne  to określenia coraz częściej używane przez producentów kosmetyków. Popularnością cieszą się „eco” polimery należące do grupy polisacharydów, tj.:  znana wszystkim skrobia, celuloza i jej pochodne, agar, aragenina, gumy, śluzy, pektyny, alginiany, chitosan oraz kwas hialuronowy.

Do istotnych przedstawicieli polisacharydów należą także śluzy i kwas hialuronowy (HA), które nawilżają skórę i poprawiają jej ogólny wygląd oraz kondycję. Śluzy roślinne  i hialuron hamują odparowywanie wody z głębszych warstw skóry poprzez tworzenie trwałego, elastycznego i niewysychającego  filmu na jej powierzchni.  Często stosowane są w roztworach o konsystencji żelowej tj.: kremach, mleczkach, które działają ochronnie, łagodząco, wygładzająco a także ujędrniająco. HA jest nie tylko humektantem pochłaniającym wilgoć, co  zapobiega wysychaniu kosmetyku, ale także nośnikiem ułatwiającym wprowadzanie kosmetyków w głębsze warstwy skóry.

Wróć