Co jedzą włosy?

Co jedzą włosy?

Martwią cię wciąż przykrótkie kosmyki, podczas gdy w marzeniach plotłabyś warkocze do pasa?  Nie martw się procesowi naturalnego wzrostu też można pomóc.

Sposobów jest kilka. Jednym z nich, którego skuteczności naukowo nie  potwierdzono, jest sposób, jaki bohaterka jednej z najbardziej popularnych ostatnio książek pt. "Jedz Módl się Kochaj" usłyszała od uzdrowicielki. Cytujemy za autorką Elizabeth Gilbert:(…) uzdrowicieka wie, co zrobić, żeby wzmocnić moje włosy(…) Najpierw muszę własnoręcznie ściąć drzewo bananowca. Mam „odrzucić górę drzewa”, następnie pozostawionym w ziemi pniaku i korzeniach wydrążyć głęboką misę „jak basen do pływania”. Potem trzeba przykryć wyżłobienie płaskim kawałem drewna, żeby woda deszczowa i rosa nie dostawały się do środka. Po kilku dniach zobaczę, że ten basen wypełniony jest bogatym w substancje odżywcze płynem korzeni bananowca, który muszę zebrać do butelek i przynieść do Waran( uzdrowicielki). Ona pobłogosławi sok z korzeni bananowca w świątyni, a potem codziennie będzie mi go wcierać w skórę głowy. Po kilku miesiącach będę miała gęste, połyskujące włosy, długie do pupy(…). Nasza bohaterka miała szczęście spędzać kilka błogich miesięcy na Bali i jak od razu widać, sposób ten do najłatwiejszych nie należy i zdecydowanie kierowany jest do naprawdę wąskiej grupy kobiet. My postaramy się podać kilka przykładów możliwych do osiągnięcia w naszej sferze klimatycznej.

Przde wszystkim należy pamiętaać, że nasze włosy wymagają wóaściwego odżywiania - w dosłownym znaczeniu tego słowa. Nasze włosy należy drogie Panie odpowiednio karmić!  Sposób odżywiania się jest niezwykle istotny. Niedobór witamin może np. prowadzić do osłabienia włosów ich matowienia i wypadania. Palenie papierosów i nadużywanie alkoholu tez im nie służy. W takim razie....

Co jedzą włosy:

Włosom potrzeba sporo minerałów, witamin, a co najważniejsze, niezbędnych kwasów tłuszczowych. Odchudzając się w kwestii fryzury do niczego nie dojdziesz, bo ciało zacznie bardzo szybko braki pokrywać sobie z paznokci i włosów. Dlatego wnaszej diecie nie powinno zabraknąć: orzechów, pestek słonecznika, olejów, nabiału, od czasu do czasu - to nie żart - deserowej czekolady. Całe bogactwo niezbędnych smakołyków dla włosów kryje się też w rybach morskich oraz fasoli, soi i jajkach. I choć w aptece dostaniesz suplementy „na włosy” zdrowa dieta jest bez porównania lepszą opcją.

Inne sposoby równie skuteczne jak sok z bananowca

Masuj: Kluczem do szybszego wzrostu włosa jest krążenie w skórze głowy. Dlatego przy każdym myciu dokładnie masuj skórę głowy.

Zimna woda: Używana do ostatniego płukania włosów po myciu, nie tylko świetnie zamyka łuski, pozostawiając włosy pełne blasku, ale też pobudza mikro-krążenie stymulując szybszy wzrost.

Szcotkuj: Zamień szczotkę na taką, którą zrobiono z naturalnego włosia i staraj się nie szarpać włosów przy czesaniu. Unikaj też drapania po skórze głowy - masaż palcami jest o wiele bardziej przydatny, bo szczotka może cebulki naruszyć.

Naturalne wspomagacze: kompres z drożdży piwnych oraz żółtek i oliwy pomaga odżywczym substancjom wniknąć bezpośrednio do włosa. Raz w tygodniu posiedź z owiniętą w folię głową w cieple, po czym mieszankę dokładnie spłucz. Jeśli nie lubisz sama przyrządzać mieszanek polecamy gotowe naaturalne produkty np. kompresy pszenicznei ziemi wulkanicznej lub maski z jojoby. Możesz też do szamponu dodawać po 5 kropli olejku z rozmarynu, który pobudza ukrwienie skóry głowy.

Dobierz dobry szampon: Przde wszystkim radzimy jednak zrezygnować z syntetycznych, naładowanych chemią szamponów i odżywek, które tylko zewnętrznie kondycjonują nasze włosy. Wybierz szampon przede wszystkim nadający się dokładnie do twojego typu włosów; raczej nie uniwersalny dla całej rodziny. Godne polecenia są produkty delikatniejsze dla skóry głowy, które dbają o nawilżenie i nie duszą włosów mieszaniną sztucznych substancji zapachowych.

I na  koniec jedna, ale bardzo ważna uwaga - długie włosy są piękne i seksowne, ale tylko pod warunkiem, że idą w parze z gęstością i blaskiem. Jeśli boisz się podcinania końcówek i liczysz efekt tylko w centymetrach, to istnieje duża szansa, że skończysz ze smutnym wychudłym suchym pęczkiem, który sexy nie będzie na pewno. Dlatego zawsze lepiej włosy najpierw dobrze ściąć i dobrać optymalną długą fryzurę oraz zainwestować w dobre produkty do pielęgnacji we włosów  i zdrową dietę, niż na siłę zaniedbane włosy hodować.

Wróć