Sposób na włos

suszenie włosów

Zasada numer 1:

Wybierz piling i naucz się reguralnie złuszczać skórę głowy.Ona tak samo jak skóra twarzy wymaga po prostu reguralnego oczyszczania. Nie usuwanie z niej resztek szamponów i środków do stylizacji, a przede wszystkim nadmiaru sebum może doprowadzić do podrażnienie naskórka, zaczerwień, swędzeń, a nawet łupieżu. My do pilingu polecamy oczywiście produkty naturalne. Bardzo dobrze sprawdza się piling na bazie glinki zielonej. Wykonujemy również pilingi według własnych receptur, dobranych do rodzaju i problemów skóry głowy indywidualnie. Wykorzystujemy do ich kompozycji glinki białe, zielone, bardzo często owoce np. kiwi oraz różne kompozycje olejowe.

Zasada numer 2:

Zmień podejście do pilęgnacji. Rodzaj Twoich włosów może być diametralnie różny od skóry głowy. Dlatego pamietaj: szampon zawsze dobieramy do potrzeb Twojej skóry głowy, a odżywkę do rodzaju włosów. My rekomendujemy oczywiście naturalne szampony i odżywki pozbawione SLS-ów, parabenów, sztucznych kompozytów olejowych i syntetycznych sylikonów i takich tam cudów technologii. Zawarte w naturalnych szamponach zioła, oleje i witaminy delikatnie usuwają ze skóry głowy zanieczyszczenia, nie obciążają włosów, a odżywki swobodnie wnikają we włos, skutecznie go odżywiając. Efekty takiej pilęgnacji może nie są natychmiastowe, ale w dłuższej perspektywie dają spektakularne efekty.

Zasada numer 3:

Sussz z umiarem.Nie pocieraj włosów ręcznikiem, lecz delikatnie wyciskaj nadmiar wody. Silne tarcie włosów powoduje zmierzwianie łuski włosa. jesli uzywasz suszarki, to włączaj ją dopiero wtedy, gdy twoje włosy będą wilgotne, a nie mokre. To sprawi,że ich nie odwodnisz. Jezeli układasz włosy na szczotce przed nawijaniem przeczesz je kilkakrotnie, to zapeni im połysk

Zasada numer 4:

Strzyż się raz na trzy miesiące. podstrzyżyny, to nie tylko zachowanie linii fryzury, a przde wszystkim usunięcie zniszczonych końcówek. Pamietaj, jesli włosy zaczynają się rozdwajać na końcach, strzyżenie zpobiega rozprzestrzenianiu siętego zjawiska ku górze, na całej ich długości. 

Zasada numer 5:

Raz do roku swoim włosom zafunduj kurcję rekonstrukcyjną. Szczegolnie jesienią, gdy są zniszczone po silnej ekspozycji słonecznej, morskiej wodzie czy chlorowanej. Poza tym zawsze o tej porze roku możesz zauważyć intensywniejsze wypadanie. Warto wtedy włączyć do diety suplement, w którym znajdzie się skrzyp, pokrzywa oraz witaminy: B7 i H. My polecamy zabieg rekonstrukcji włosów marki Owey oraz dedykowane do problemów skóry głowy kosmetyki MineralTretment.

Wróć