Ratuj włos

Mezoterapia bezigłowa to najnowocześniejszy sposób transportu substancji odżywczych w głębsze partie skóry. Stanowi alternatywę dla klasycznej mezoterapii igłowej i jest największym osiągnięciem technologicznym w sektorze medycyny estetycznej. Pozwala osiągnąć wspaniale efekty poprawy kondycji skóry bez konieczności poddawania się zabiegom chirurgicznym czy zastrzykom, bez niepożądanych skutków ubocznych takich jak: ból, zaczerwienienie, siniaki.

Mezoterapia bezigłowa wykorzystuje w swoim działaniu zjawisko elektroporacji i elektroforezy. Elektroporacja polega ona na oddziaływaniu krótkich impulsów napięcia elektrycznego na komórki i tkanki, powodując zmiany prowadzące do zwiększenia przepuszczalności skóry. Dociera ona do wnętrza skóry,  co powoduje, że terapia jest bardzo efektywna. Elektroforeza to zjawisko fizyczne, w którym podczas transportu prądu stałego dochodzi do przenoszenia substancji jonowych przez skórę. Oba te zjawiska zachodzą jednocześnie, dzięki temu pozwala to na znaczące zwiększenie ilości i głębokości penetracji substancji aktywnych aplikowanych zewnętrznie.

W Karoline zabieg mezoterapi bezigłowej połączony jest z rytuałem trychologicznym marki Mineral Tretment dedykowanym osobom borykającym się z wypadaniem włosów, ich znacznym przerzedzeniem, powolnym porostem oraz problemami z mikrokrążeniem skóry głowy.

 

Proponujemy  rozpocząć całą kurację od detoksykacji skóry głowy polegającym na intesywnym pilingu skóry głowy połączonym z masażem olejami eterycznymi. Na tak przygotowaną skórę głowy nakładamy specjalny lotion zawierający roślinne komórki macierzyste, ekstrakt z palmy sabałowej, ekstrakt z rozmarynu, proteiny pszenicy,olejek z tymianku, ekstrakt ze szczmiela białego.Wszystkie te substancje wprowadzone do głebszych warstw skóry za pomocą urządzenia do mezoterapii bezigłowej pobudzają krążenie w mieszkach włosowych, odżywiając i dotleniając cebulki. Dzięki temu zdecydowanie hamuje się nadmierne wypadanie włosów. Lotion wykazuje również działanie stymulujące wzrost nowych włosów, dzięki czemu pomaga przywrócić włosom utraconą gęstość.

Całą kurację najlepiej zastosować w serii 5 zabiegów. Należy zachować co najmniej tygodniowe odstępy między zabiegami. 

Zabieg nie jest polecany kobietom w ciąży oraz osobom u których stwierdzono chorobę nowotworową oraz u osób posiadających rozrusznik serca.

Wróć